اخبار > دیدار مدیر محترم حوزه های علمیه، معاونین و جمعی از فضلای حوزه با حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی


دیدار مدیر محترم حوزه های علمیه، معاونین و جمعی از فضلای حوزه با حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی
دیدار مدیر محترم حوزه های علمیه، معاونین و جمعی از فضلای حوزه با حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی درباره مسایل مستحدثه گفت و گو شد.
چاپ
تعداد بازديد
1415
تاريخ و ساعت خبر:
١١:٠٢ - 1396/08/09

در این دیدار، حضرت آیت الله اعرافی با عرض تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان ضمن ارائه گزارشی از مجموعه در دست اقدام مرکز مدیریت حوزه های علمیه، فرمودند: انشالله مجموعه برنامه های مرکز مدیریت حوزه های علمیه در قالب برنامه پنج ساله حوزه های علمیه تا پایان سال جاری تدوین خواهد شد.

مدیر حوزه های علمیه اظهار داشت: در حوزه پژوهش ضمن تداوم برنامه های گذشته، در حال انجام  برنامه های جدید و اهدافی از جمله سامان دهی بحث دروس سطوح عالی و فقه معاصر است.

آیت الله اعرافی با اعلام برگزاری قریب به 600 کرسی درس خارج در فقه و اصول، بیان کرد: قصد داریم مسایل جدید و مورد پرسش را جمع بندی و خدمت مراجع ارایه کنیم و همچنین بحث ابواب جدید فقهی یا حتی کتاب های جدید فقهی را ایجاد نماییم.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام والمسلمین سید حسین میرمعزی با تشریح اقدامات در بحث مسائل مستحدثه و توسعه دروس خارج، توضیح داد: اقداماتی از جمله شناسایی ابواب و مصادیق جدید چون بانکداری، شناسایی مسائل مستحدثه در ابواب قدیم و رایج فقه و نیز شناسایی یک پرونده فقهی برای مسائل جدید در کتب قدیم انجام شده است.

معاون پژوهش با بیان اینکه نیازسنجی های لازم در مورد مسائل مستحدثه شده است و خواهد شد، اعلام کرد: برای توضیح، فرهنگ سازی و ایجاد انگیزه در این زمینه، قصد داریم برای اساتید و فضلای حوزوی سطوح عالی در ماه آتی اجلاسیه ای برگزار نماییم.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
  • سامانه و خدمات
  • ويژه ها

 

  • آخرين مطالب
  • پربازديدترين ها