اخبار > بحث ولایت فقیه در حوزه های علمیه گسترش یابد


آیت الله مؤمن:
بحث ولایت فقیه در حوزه های علمیه گسترش یابد
عضو فقهای شورای نگهبان در نخستین اجلاسیه فقه مسائل مستحدثه گفت: یکی از مسائلی که باید در حوزه های علمیه به آن توجه شود، مسئله ولایت فقیه است.
چاپ
تعداد بازديد
932
تاريخ و ساعت خبر:
١١:١٧ - 1396/09/05

آیت الله محمد مؤمن در اولین اجلاسیه فقه مسائل مستحدثه که در سالن همایش مدرسه علمیه معصومیه قم برگزار شد، اظهار داشت: بنده درس خارج خود را از مسائل مستحدثه آغاز کرده و به مطالب خوبی در این تدریس ها رسیدم که متأسفانه به دلیل عدم یادداشت در دسترس نیست.

وی ابراز داشت: دقت کافی در مفاد دلیل چه در مسائل مستحدثه و چه در مسائل غیر مستحدثه از نکات بسیار مهمی است که باید بر آن توجه شود.

عضو خبرگان رهبری خاطرنشان ساخت: امام راحل که استاد دروس خارج ما بوده است، دچار کج فهمی و کم فهمی نبوده و مباحث را به صورت کامل و مستدل ارائه می دادند که اصل نیز بر همین است و اساتید ما باید این روش را در پیش بگیرند.

آیت الله مؤمن تصریح کرد: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بر گفته دیگران بسنده نکرده و خود نیز صاحب نظر بودند؛ ایشان به صورت مستقل وارد مباحث شده و با دقت بالا به برداشت مسائل از أدله پرداخته و آن را ارائه می دادند؛ به همین دلیل، روش ایشان حوزه علمیه قم را احاطه کرده بود و جمعیت بالایی در درس امام راحل شرکت می کردند.

وی اظهار داشت: آنچه که در این مسائل مستحدثه لازم است، شناخت موضوعی است که قرار است آن را بحث نماییم؛ دقت بر این مسئله، از نکات قابل توجه و ضروری است.

عضو فقهای شورای نگهبان ابراز داشت: مؤسسه موضوع شناسی فقهی در این زمینه فعالیت مناسبی داشته و کارهای ارزشمندی انجام داده اند که قابل استفاده است.

عضو خبرگان رهبری خاطرنشان ساخت: رهبر معظم انقلاب نیز از سال های دور بر مسئله بررسی مسائل جدید و مستحدثه تأکید داشته و جمعی را برای این موضوع در نظر گرفته بودند تا به آن بپردازند.

آیت الله مؤمن تصریح کرد: یکی از مسائلی که باید در حوزه های علمیه به آن توجه شده و مورد تبیین و گسترش قرار بگیرد، مسئله ولایت فقیه است که نیاز امروز حوزه های علمیه می باشد.

 

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
  • سامانه و خدمات
  • ويژه ها

 

  • آخرين مطالب
  • پربازديدترين ها