اخبار > همایش کتاب سال حوزه برگزار شد


همایش کتاب سال حوزه برگزار شد
بیستمین همایش کتاب سال حوزه و دومین جشنواره مقالات علمی حوزه برگزار شد
چاپ
تعداد بازديد
1864
تاريخ و ساعت خبر:
١٣:٤٩ - 1397/11/04

بیستمین همایش کتاب سال حوزه و دومین جشنواره مقالات علمی حوزه با حضور آیت الله العظمی مکارم شیرازی، آیت الله اعرافی و علما و فضلا و محققان حوزوی در تالار همایش های مدرسه عالی دارالشفا قم آغاز به کار کرد.

 

 

این مراسم با قرائت دعای عهد و مرثیه خوانی ایام فاطمیه آغاز شد؛ پس از آن، آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور با ذکر خوش آمد گویی به حضار به بیان نکاتی پیرامون نگارش کتب علمی و حوزوی و بایسته های پژوهشی در حوزه پرداخت.

در ادامه، و پس از ارائه گزارش توسط  دبیر همایش، آیت الله العظمی مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید؛ سخنانی در باب اهمیت تحقیق و پژوهش ایراد نمودند.

 

 

در پایان این مراسم از نویسندگان برتر کتب و مقالات حوزوی تجلیل شد که به شرح ذیل می باشد:

در بخش تجلیل از صاحبان آثار مکتوب نیز حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا فیاضی و حجت الاسلام والمسلمین سید محمد مهدی نبویان به دلیل کتاب جستارهایی در فلسفه اسلامی لوح تقدیر دریافت کردند.

 

در گروه اخلاق و عرفان لوح سپاس به حجت الاسلام والمسلمین مسعود اسماعیلی برای تالیف کتاب ماهیت معرفت عرفانی تعلق گرفت.

 

در گروه حدیث، درایه و رجال نیز به حجت الاسلام محمود ملکی برای تالیف پایان نامه بازپژوهشی منابع الکافی رسید.

 

در میان آثار علمی ترویجی بخش ویژه انقلاب اسلامی نیز از حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه برای تالیف منظومه فکری امام خمینی(ره) و منظومه فکری مقام معظم رهبری تجلیل شد.

 

از میان آثار علمی پژوهشی گروه فقه و اصول، لوح سپاس به حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدی قائنی به پاس احراز رتبه شایسته تقدیر برای تالیف کتاب المبسوط فی فقه المسایل المعاصره رسید.

 

لوح سپاس همایش در گروه فقه و اصول به حجت الاسلام والمسلمین سید حسین منافی به پاسخ احراز رتبه شایسته تقدیر برای تالیف پایان نامه اصل تخصص در دوران بین تخصیص و تخصص رسید.

 

لوح سپاس مرتبط به گروه اخلاق و عرفان به حجت الاسلام والمسلمین احمد حسین شریفی رسید؛ لوح سپاس بیستمین کتاب سال حوزه به حجت الاسلام حسن نیکی اردکان در بخش پایان نامه نقش عرف در ارزش اخلاقی رسید.

 

همچنین به حجت الاسلام والمسلمین سیدیدالله یزدان پناه و همچنین حجت الاسلام والمسلمین احمد ابوترابی نیز لوح سپاس اهدا شد.

 

از میان آثار علمی ترویجی گروه فلسفه، لوح سپاس همایش به حجت الاسلام والمسلمین عسکری سلیمانی امیری برای تالیف کتاب اصول و قواعد برهان، شرح برهان شفا اهدا شد.

 

 

در گروه تصحیح و تحقیق لوح سپاسی به حجت الاسلام علی فاضلی تعلق گرفت؛ در گروه کتب مرجع نیز از مجاهدت مرحوم آیت الله سیدعبدالعزیر طباطبایی یزدی تجلیل شد.

 

در گروه اقتصادی نیز لوح سپاس به حجت الاسلام والمسلمین سید عباس موسویان برای تالیف کتاب بانکداری اسلایم تعلق گرفت.

 

از میان آثار علمی ترویجی در گروه اقتصاد از حجت الاسلام والمسلمین هادی عربی به پاس احراز رتبه شایسته تقدیر به پاس نگارش کتاب پول و بانکداری اسلامی تعلق گرفت.

 

در گروه ترجمه نیز از حجت الاسلام والمسلمین مجتبی خطاط تجلیل شد؛ در گروه تفسیر و علوم قرآن نیز لوح سپاس همایش به حجت الاسلام محمد مرادی به پاس احراز رتبه شایسته تقدیر برای تالیف پایان نامه تاویل در روایات تفسیری سید.

 

حجت الاسلام والمسلمین محمد نوذری نیز در بخش گروه روانشناسی لوح سپاس دریافت کرد؛ از میان آثار فرهنگی تبلیغی نیز لوح سپاس همایش به حجت الاسلام محسن عباسی تعلق گرفت.

 

لوح سپاس همایش به مریم وفادار نصرالله زاده در بخش فقه و اصول در نگارش پایان نامه مرتبط به احکام شهرسازی تعلق گرفت؛ حجت الاسلام والمسلمین احمد ناظم و حوری صدر در بخش ترجمه نیز لوح سپاس دریافت کردند.

لوح سپاس همایش کتاب سال حوزه به حجت الاسلام والمسلمین رضا ابروش در تالیف پایان نامه طراحی و تبیین الگوی آینده پژوهشی اسلامی در برنامه ریزی، لوح سپاس دریافت کرد.

 

حجت الاسلام علی عسکری وزیر نیز به پاس تالیف پایان نامه طراحی و الگوی مدیریت جهادی با استفاده از تجربه فرماندهان دفاع مقدس، لوح تقدیر گرفت.

 

در بخش مقالات علمی حوزه در گروه تاریخ و سیره و تراجم حجت الاسلام صفری فروشانی به پاسخ تالیف مقاله علمی لوح تقدیر دریافت کرد؛ لوح سپاس جشنواره مقالات علمی در گروه کلام به حجت الاسلام عباس میرزایی رسید.

 

همچنین  در بخش معرفی مراکز ناشران برتر و مراکز پژوهشی، موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) لوح تقدیر اهدا شد(به واسطه انتخاب 4اثر این موسسه در کتاب سال حوزه)؛ همچنین لوح سپاس ناشران برگزیده نیز به پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به پاس انتخاب 4 اثر از منشورات آن پژوهشگاه تعلق گرفت.

 

لوح سپاس دیگر در بخش مراکز پژوهشی نیز به پژوهشگاه حوزه و دانشگاه تعلق گرفت؛ لوح سپاس ناشر شایسته تقدیر نیز به مجمع عالی حکمت اسلامی تعلق گرفت؛ در نهایت در بخش ناشر شایسته تقدیر از انتشارات آیین فطرت نیز تجلیل شد.

 

 

شایان ذکر است؛ تجلیل از مقام شامخ علمی آیت الله هاشمی شاهروی و آیت الله سیدمحمد مهدی موسوی خلخالی و  همچنین برگزاری نشست تخصصی با حضور صاحبان اثر از جمله دیگر بخش های این مراسم بود.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
  • سامانه و خدمات
  • ويژه ها