اخبار > نشست هم‌اندیشی معاونان پژوهش مراکز تخصصی و مدیریت ترویج پژوهش برگزار شد


نشست هم‌اندیشی معاونان پژوهش مراکز تخصصی و مدیریت ترویج پژوهش برگزار شد
سومین نشست هم‌اندیشی معاونان پژوهش مراکز تخصصی با حضور مدیر ترویج پژوهش، کارشناسان واحد ترویج پژوهش و معاونان پژوهش مراکز تخصصی برگزار شد.
چاپ
تعداد بازديد
941
تاريخ و ساعت خبر:
١١:٢١ - 1398/08/22

سومین نشست هم‌اندیشی معاونان پژوهش مراکز تخصصی به منظور بررسی امکان‌سنجی تدوین برنامه پژوهشی مراکز تخصصی، سه‌شنبه 21 آبان‌ماه، در سالن جلسات کتابخانه حضرت آیت‌الله بروجردی (ره) و با حضور مدیر ترویج پژوهش، همکاران واحد ترویج پژوهش در سطوح عالی و معاونان پژوهش مراکز تخصصی برگزار شد.

در ابتدای جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین اکبرپور، کارشناس‌مسئول ترویج پژوهش در سطوح عالی، پس از خیر مقدم به اعضای جلسه، گزارشی از وضعیت پژوهش مراکز تخصصی ارائه کردند.

 

 

در ادامه این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین مازنی، مدیر ترویج پژوهش پس از تبریک ولادت پیامبر رحمت حضرت محمد (ص) و رئیس مذهب جعفری، حضرت امام جعفر صادق (ع)، اهداف کلی برگزاری جلسات هم‌اندیشی معاونان پژوهش مراکز تخصصی را اینگونه برشمرد:  انتقال تجربیات و الگوها و روش‌های اجرایی در فعالیت‌ها و برنامه‌های پژوهشی، فرصتی برای شناسایی آسیب‌ها و موانع اجرای پژوهش در مراکز، اصلاح رویکردها و روش‌های پژوهشی، مشورت در تدوین سرفصل‌ها و مهارت‌های پژوهشی، مشورت در تدوین شیوه‌نامه‌ها و درس‌نامه‌های پژوهشی، مشورت در تولید نشریات.

 

 

در بخش دیگر این جلسه، معاونان پژوهش مراکز تخصصی در خصوص تصمیم‌ها و مصوبه‌های جلسات کارشناسی مراکز تخصصی به بحث، ارائه و تبادل نظر پرداختند و مقرر گردید ادامه بررسی اسناد در جلسه آتی پیگیری شود.

 

 

در پایان نیز حجت‌الاسلام والمسلمین صبوری، کارشناس‌مسئول ترویج پژوهش­های فقهی نوپدید، گزارشی از فعالیت­های انجام شده و در دست اقدام پیرامون فقه معاصر را ارائه کردند و سپس چالش­های پیش روی فقه معاصر را عدم وجود منابع فقهی در این زمینه، عدم تناسب موسوعه‌های روایی با ابواب جدید فقهی، فقدان دروس فقه معاصر و کاستی‌های موجود در عرصه موضوع­شناسی عنوان کردند.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
  • سامانه و خدمات
  • ويژه ها