اخبار > نشست هم‌اندیشی معاونان پژوهش مراکز تخصصی برگزار شد


نشست هم‌اندیشی معاونان پژوهش مراکز تخصصی برگزار شد
پنجمین نشست هم‌اندیشی و بازدید معاونان پژوهش مراکز تخصصی، در پژوهشگاه علوم و معارف اسلامی خاتم النبیین برگزار شد.
چاپ
تعداد بازديد
481
تاريخ و ساعت خبر:
١١:١٠ - 1398/10/26

پنجمین نشست هم‌اندیشی و بازدید معاونان پژوهش مراکز تخصصی، با حضور معاون پژوهش حوزه‌های علمیه، سه‌شنبه 24 دی‌ماه، در پژوهشگاه علوم و معارف اسلامی خاتم النبیین برگزار شد.

در ابتدای جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین حقی، معاون پژوهش پژوهشگاه علوم و معارف اسلامی خاتم النبیین، پس از خیر مقدم به تشریح فعالیت‌های پژوهشگاه زیر نظر حضرت آیت الله وحید خراسانی«مدظله العالی»در  چند بخش دارد فرق و ادیان، مرکز تخصصی تبلیغ و پژوهشگاه پرداختند.

سپس حجت‌الاسلام والمسلمین مازنی، مدیر ترویج پژوهش پس از تسلیت ایام فاطمیه «سلام الله علیها»  و شهادت سردار سلیمانی، اهداف برگزاری جلسات را آشنایی بیشتر معاونان پژوهش با فعالیت‎‌ها، اجرای بهینه پژوهش در مراکز تخصصی و رسیدن به برنامه واحد پژوهش برشمردند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین میرمعزی معاون پژوهش حوزه‌های علمیه ایام فاطمیه«سلام الله علیها»  را تسلیت گفتند. ایشان به اهمیت مباحث پژوهشی در مراکز تخصصی پرداخته و برنامه بالفعل مراکز را در عرصه پژوهش برشمردند. در زمینه برنامه جامع پژوهش، در مراکز تخصصی به تهیه پیش‌نویس این برنامه اشاره کرده و گفتند: ما باید در برنامه جامع پژوهش علاوه بر طلاب، به اساتید و توانمندسازی آنها هم توجه داشته باشیم و درکنار این دو، لوازم اجرا و موانعی که ممکن است در اجرای برنامه بوجود آید را مورد توجه قرار دهیم.

در بخش دیگری از این نشست حجت الاسلام و المسلمین اکبرپور، کارشناس مسئول ترویج پژوهش در سطوح عالی، به شروع جلسات از اردیبهشت ماه سال 97 اشاره کردند. ایشان تشکیل دو کارگروه مشورتی، شورای راهبری و هم‌اندیشی معاونان پژوهش را در این مدت مهم برشمردند و در ادامه به گزارش فرآیند تهیه برنامه جامع پژوهش مراکز تخصصی با اضافه کردن پیش‌نیازها از برنامه جامع پژوهش طلاب پرداختند.

در بخش پایانی نشست حجت الاسلام و المسلمین هاجری دبیر انجمن‌های علمی حوزه به صحبت در موضوع: آشنایی با زوایای طرح گفتمان علمی انقلاب اسلامی در حوزه های علمیه پرداختند و گفتند ظرفیت‌های برگزاری نشست‌ متناسب با نیاز علمی هریک از مراکز تخصصی در این زمینه وجود دارد.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
  • سامانه و خدمات
  • ويژه ها

 

 

  • آخرين مطالب
  • پربازديدترين ها