اخبار > ارسال ۲۰۱ مقاله داخلی و خارجی به دبیرخانه همایش بین المللی دکترین مهدویت


حجت الاسلام والمسلمین پورسیدآقایی خبرداد:
ارسال ۲۰۱ مقاله داخلی و خارجی به دبیرخانه همایش بین المللی دکترین مهدویت
مدیر مؤسسه آینده روشن از ارسال ۲۰۱ مقاله داخلی و خارجی به دبیرخانه سیزدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت خبر داد.
چاپ
تعداد بازديد
2021
تاريخ و ساعت خبر:
٠٨:١٣ - 1396/02/13

حجت الاسلام والمسلمین پورسیدآقایی در نشستی خبری با أصحاب رسانه استان قم که با موضوع «سیزدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت» برگزار شد، اظهار داشت: این همایش با موضوع «عصر ظهور در أدیان ابراهیمی» برگزار و فراخوان آن از یک سال گذشته اعلام شده است.

وی ابراز داشت: دبیرخانه همایش دکترین مهدویت، دبیرخانه ای دائمی بوده که 13 سال متمادی مشغول به فعالیت می باشد.

مدیر مؤسسه آینده روشن خاطرنشان ساخت: رویکرد غالب ما در این همایش، ادیان ابراهیمی است؛ اما از زرتشتیان نیز برای این همایش دعوت به عمل آمده است.

حجت الاسلام والمسلمین پورسیدآقایی تصریح کرد: رگه های مشترکی در ادیان درباره موعود آخرالزمان وجود دارد که این همایش کمک می کند به دستاوردهای بهتری در این موضوع برسیم.

*21 و 22 اردیبهشت؛ زمان برگزاری همایش

وی بیان داشت: این همایش بیست و یک و بیست و دوم اردیبهشت مصادف با چهاردهم و پانزدهم شعبان در سالن همایش رسول اعظم(ص) مدرسه امام کاظم(ع) برگزار و کمیسیون هایی نیز در کنار این همایش خواهیم داشت.

 مدیر مؤسسه آینده روشن اظهار داشت: سخنران افتتاحیه این همایش، حضرت آیت الله جوادی آملی و سخنران اختتامیه آیت الله اراکی خواهند بود.

حجت الاسلام والمسلمین پورسیدآقایی ابراز داشت: پخش مستقیم مراسم افتتاحیه و اختتامیه از شبکه قرآن و شبکه نور سیمای جمهوری اسلامی ایران و شبکه جهانی ولایت و رادیو معارف انجام خواهد شد.

*ارسال 150 مقاله فارسی به دبیرخانه

وی خاطرنشان ساخت: 150 مقاله فارسی به دبیرخانه همایش ارسال شده که 98 مقاله از سوی برادران و 27 مقاله از سوی خواهران بوده و از این تعداد 51 مقاله فرصت طرح در کمیسیون ها را پیدا کرده اند؛ همچنین 58 مقاله حوزوی و مابقی مقالات دانشگاهی می باشد.

*ارسال 51 مقاله خارجی از 14 کشور به دبیرخانه همایش

مدیر مؤسسه آینده روشن تصریح کرد: همچنین 51 مقاله خارجی به دبیرخانه ارسال شده که از کشورهای کانادا، هند، سوئیس، آرژانتین، انگلیس، عراق، لبنان، تونس، بنگلادش، پاکستان، مراکش، الجزایر، مصر و آفریقای جنوبی می باشند.

حجت الاسلام والمسلمین پور سیدآقایی با بیان این مطلب که 7 مقاله در خود همایش فرصت طرح خواهند داشت، گفت: مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره)، مرکز تخصصی موعود قم، دانشگاه امام صادق(ع)، دانشگاه معارف اسلامی، دانشگاه امام حسین(ع)، دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی، مرکز تخصصی مهدویت، پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و مؤسسه آینده روشن همکار در این همایش بوده و از ارائه دهندگان مقالات در کمیسیون های تخصصی می باشند.

وی اظهار داشت: اجرای سرود با موضوع همایش، رونمایی از کتب منتخب مهدوی و تقدیر از 22 مهدی یاور از برنامه های این همایش است که یکی از این مهدی یاوران، آیت الله شیخ عیسی قاسم می باشد.

 مدیر مؤسسه آینده روشن ابراز داشت: اسقف ارامنه، اسقف عاشوریان از ایران، سفیر واتیکان در ایران، گروهی از علمای واتیکان و افراد شاخصی از دیگر ادیان در این همایش حضور پیدا خواهند کرد.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
  • سامانه و خدمات
  • ويژه ها

 

  • آخرين مطالب
  • پربازديدترين ها