اخبار > تفکر در آفرینش و سرنوشت انسان بهترین عمل در شب قدر


تفکر در آفرینش و سرنوشت انسان بهترین عمل در شب قدر
حجت الاسلام مازنی تفکر در آفرینش، آینده و سرنوشت انسان را بهترین عمل در شب قدر دانست و گفت: باید در این شب برای انسان و سرنوشتش دعا کنیم.
چاپ
تعداد بازديد
3423
تاريخ و ساعت خبر:
٠١:١٤ - 1396/03/31

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت پژوهش حوزه، به نقل از خبرگزاری رسا حجت الاسلام محمدصالح مازنی اظهار داشت: بهترین عمل در شب قدر تفکر در آفرینش، آینده و سرنوشت انسان است.

 مدیر ترویج پژوهش معاونت پژوهش حوزه های علمیه افزود: در شب قدر باید به صورت ویژه برای انسانی که یا در رنج سوریه و عراق و یمن گرفتار انسان نمایان ابلیس صفت است یا در جوامعی که آرامش ظاهری و فیزیکی را تجربه می کند گرفتار عریانی فرهنگی است و از  آشفتگی روحی و روانی در رنج است دعا کنیم.

وی تأکید کرد: باید برای انسانی دعا کرد که به بیراهه می رود، انسانی که یا برای زندگی اش فلسفه ای ندارد و یا مدهوش اندیشه ای است که او را به ناکجا آباد و نیستی می برد؛ بله نیستی که باید در شأن او «و ذلک هو الخسران المبین» را به کار ببریم.

حجت الاسلام مازنی ابراز داشت: برای انسانیت و آینده ی او در ابدیتی که در پیش دارد دعا کنیم؛ درشب قدر از فرصت بدست آمده بهره ببریم و برای پایین آمدن ریسک و کم شدن هزینه سعادت و رفع موانع وصول به خیر کوشش کنیم.

وی ادامه داد: در شب های قدر به تعبیر عرفی باید از رانت متافیزیکی دینی یا فرصت طلایی یا نزول رحمتی که درشب قدر جلوه گری خاصی دارد استفاده کنیم و برای انسانیت و سعادت خود تلاش کنیم.

وی خاطرنشان کرد: شب های قدر آغازی دوباره برای اندیشه و عمل، بازگشت به خویشتن، اندیشیدن در مبدأ، تفکر در تجربه و آزمودن در زندگی است، برای معنا بخشی به آنکه روزمرگی و رفتار مبتنی برعرف عام  و زندگی نیازموده، ارزش زیستن ندارد.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
  • سامانه و خدمات
  • ويژه ها

 

 

  • آخرين مطالب
  • پربازديدترين ها