اخبار > دیدار مدیر محترم حوزه های علمیه، معاونین و جمعی از فضلای حوزه با حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی


دیدار مدیر محترم حوزه های علمیه، معاونین و جمعی از فضلای حوزه با حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی
در دیدار مدیر محترم حوزه های علمیه، معاونین و جمعی از فضلای حوزه با حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی درباره مسایل مستحدثه گفت و گو شد
چاپ
تعداد بازديد
1286
تاريخ و ساعت خبر:
١٠:٢٤ - 1396/08/08

در این دیدار مدیر محترم حوزه های علمیه حضرت آیه الله اعرافی همراه با قائم مقام مدیر، معاون آموزش، مدیرترویج پژوهش و جمعی از مدیران حوزه حضور داشتند.

حضرت آیه الله نوری همدانی ضمن تشکر از مدیر حوزه های علمیه و برنامه های درحال اقدام فرمودند فقه باید پاسخ گوی همه نیازهای جامعه و نظام باشد.

ایشان در بخش دیگری از بیاناتشان با تمجید از اقدام مرکز مدیریت حوزه در اهتمام به فقه مسائل مسحدثه، برنامه تدریس مسائل مستحدثه را برنامه ای سنجیده و درعین حال همراه با دشواری های خاص خود عنوان کرد و فرمود: تدریس مسائل مستحدثه کار مهمی است و  باید از اشخاصی که توانایی تدریس مسائل مستحدثه را دارند استفاده شود ضمن اینکه شما باید برخی از مقدمات تدریس را فراهم نمایید.

ایشان با تبیین برخی از مقدمات افزودند: استخراج مسائل مستحدثه که توسط معاونت پژوهش تهیه شده است ،  تهیه سرفصل مباحث هر عنوان مستحدثه و نیز تدوین درس نامه مسائل مستحدثه، کار مفید و لازمی است که باید انجام شود. و من نیز آماده همکاری در اجرای درست این برنامه هستم.

آیت الله نوری همدانی در بخش دیگری از بیاناتشان با بیان اینکه در تدریس درس خارج نیاز به اشراف کامل به مباحث فقهی و اصولی است فرمودند: تدریس درس خارج به مقدماتی  وابسته است و لازم است سازوکار مناسبی برای نظارت بر این امر در نظر گرفته شود.

 

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
  • سامانه و خدمات
  • ويژه ها

 

  • آخرين مطالب
  • پربازديدترين ها