اخبار > حوزه علمیه باید فعال و تولیدگر باشد


حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی:
حوزه علمیه باید فعال و تولیدگر باشد
حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در دیدار با مدیر و معاونین حوزه های علمیه فرمودند: حوزه علمیه باید همچون سلف صالح خود فعال و تولیدگر باشد.
چاپ
تعداد بازديد
1502
تاريخ و ساعت خبر:
١٣:٢٦ - 1396/08/10

در این دیدار حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی با بیان این پرسش «باید ببینیم  آیا حوزه علمیه فعال است یا غیر فعال ؟» تشریح فرمودند: حوزه علمیه باید همچون سلف صالح خود فعال و تولیدگر باشد ؛ حوزه غیر فعال و مصرف کننده نمیتواند مورد رضای ولی عصر (عج) باشد و آنچه حوزه علمیه را زنده و فعال نگه می دارد طلبه باهوش و پرتلاش است که کار علمی می­کند.

این مرجع عالی قدر تاکید کردند: حوزه باید بتواند اکنون هم مثل الغدیر و مستمسک و امثال آن را تولید کند، و گرنه می­شود حوزه مصرف کننده.

آیت الله العظمی جوادی آملی در مورد مسائل مستحدثه فرمودند: برای بحث ، بررسی و استنباط علمی و سپس پاسخ به مسائل مستحدثه به یک اصول قوی  نیاز داریم ولی تاکنون کاری انجام نداده ایم؛ و پایه این امر اتّکا به عقل است. چراکه عقل در مقابل شرع نیست، بلکه ((کلّما حکم به الشرع حکم به العقل))، بنابر این باید به عقل توجه کرد تا اصول زنده شود.

این مرجع عالی قدر ضمن برشمردن خدمات ارزشمند حوزه، تاکید نمودند: باید از حوزه شیخ انصاری ها،  آخوند خراسانی ها و امام خمینی ها پدید آید و انشالله که بتوان با فعالیت و برنامه ریزی دقیق مدیران حوزه، شاهد پیشرفت بیشتر باشیم.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
  • سامانه و خدمات
  • ويژه ها

 

  • آخرين مطالب
  • پربازديدترين ها