اخبار > انسان، محتاج به کمال علم است


حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی فرمودند:
انسان، محتاج به کمال علم است
در دیدار مدیر محترم حوزه های علمیه، معاونین و جمعی از فضلای حوزه با حضرت حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی درباره مسایل مستحدثه گفت و گو شد.
چاپ
تعداد بازديد
1418
تاريخ و ساعت خبر:
١٢:٥٠ - 1396/08/11

در ابتدای این دیدار صمیمی، مدیر محترم حوزه های علمیه ضمن ارائه گزارش از اقدامات انجام شده و پیش روی مرکز مدیریت حوزه های علمیه، حمایت بیش از پیش نهاد مرجعیت شیعی، به ویژه حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی را خواستار شدند.

این مرجع عظیم الشأن صحبت های خود را اینگونه آغاز کردند: «انشالله شما با این نیت پاک و پشتکار موفق خواهید شد؛ ما دعاگویتان هستیم و در کمک کوتاهی نداریم؛ آنچه از دست ما برآید در خدمت شما هستیم.»

ایشان در ادامه فرمودند: حوزه باید حول سه محور اساسی حرکت کند «آیاتٌ محکمةٌ، سنةٌ عادلةٌ، فریضةٌ قائمة». انسان مرکب است از عقل و هوی و از جهت عقل،  محتاج به کمال علم است.

 در حوزه کاری کنید که انسان کامل تولید شود آن هم با اتکا به سه کلمه مهم «تحکیم عقاید»، «تهذیب و تذکیه نفس» و «اشتغال به طاعت»

معظم له همچنین در خصوص مسائل مستحدثه فرمودند: چون انسان  از ترکیب بدن عادی و عقل تشکیل شده و در حال تغییر است و از آنجا که این تنِ مرکب، مستحدث می شود، باید علوم هم در همه جهات مرتبط با انسان، مستحدث شود، وگرنه به زوال می انجامد.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
  • سامانه و خدمات
  • ويژه ها

 

  • آخرين مطالب
  • پربازديدترين ها