اخبار > حوزه علمیه استان یزد توانایی برخورداری از ۱۲ رشته علمی را دارد


معاون پژوهش حوزه علمیه یزد خبر داد
حوزه علمیه استان یزد توانایی برخورداری از ۱۲ رشته علمی را دارد
معاون پژوهش حوزه علمیه یزد از ظرفیت برخورداری بیش از ۱۲ رشته علمی در استان خبر داد.
چاپ
تعداد بازديد
1159
تاريخ و ساعت خبر:
١٢:٤٨ - 1396/12/26

حجت الاسلام محمد فیاضی، در نخستین نشست انجمن های علمی حوزه علمیه یزد، با حضور حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عبدالرسول هاجری، مسئول دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه‌ که در سالن همایشات مرکز مدیریت حوزه علمیه یزد برگزار شد، با بیان ظرفیت های علمی حوزه علمیه استان، گفت: استان یزد ظرفیت های علمی بسیار خوب برای تاسیس شعب انجمن های تخصصی را دارد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، معاون پژوهش حوزه علمیه یزد اظهار داشت: استان یزد می تواند شعب تخصصی انجمن های علمی در رشته های فقه، اصول، تفسیر و کلام، معرفت شناسی، علوم حدیث، اقتصاد، جامعه شناسی، تاریخ، ادبیات، هنر و حقوق را باتوجه به سابقه اساتید مجرب دنبال کند.

وی با اشاره به اینکه در استان یزد اساتید شناخته شده ای در رشته های مختلف علوم انسانی حضور دارند، تصریح کرد: اما به دلیل نبود تشکل حقوقی برای این عزیزان، از علم و دانش در رشته های مختلف جامعه علمی کم بهره و بعضا بی بهره هستند.

حجت الاسلام فیاضی افزود: از سال قبل مباحثی پیرامون شناخت ظرفیت های علمی حوزه استان مطرح شد و پس از بررسی و جمع آوری اطلاعات طلاب و اساتید پیگیر تشکیل انجمن های علمی در استان یزد شدیم.

معاون پژوهش حوزه علمیه یزد با تاکید بر اینکه با توجه به توان علمی طلاب و روحانیون یزد، حوزه علمیه این استان توان برخورداری از بیش از 12 رشته را در حال حاضر دارد، گفت: در صورت تشکیل و انسجام اساتید رشته های مختلفی توان ظرفیت را به 20 رشته تخصصی افزایش داد.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
  • سامانه و خدمات
  • ويژه ها

 

  • آخرين مطالب
  • پربازديدترين ها