اخبار > فراخوان «پژوهش حوزه‌های علمیه: آسیب‌ها، چالش‌ها و راهبردها»


فراخوان «پژوهش حوزه‌های علمیه: آسیب‌ها، چالش‌ها و راهبردها»
عموم، فضلا و طلاب می‌توانند نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارند
چاپ
تعداد بازديد
274
تاريخ و ساعت خبر:
١٢:١٢ - 1399/09/22

معاونت پژوهش حوزه‌های علمیه در هفته پژوهش و در راستای شکوفایی پژوهش در حوزه های علمیه،‌ از عموم اساتید، فضلا و طلاب دعوت بعمل می آورد تا نظرات خود را در ارتباط با آسیب ها، چالش ها و راهبردهای ارتقای نظام پژوهش حوزه های علمیه به اشتراک گذارند تا با بهره مندی از این نظرات، سیاستگذاری و برنامه ریزی نظام پژوهش حوزه های علمیه را پویاتر گرداند.
مخاطبان می‌توانند با شرکت در این پویش، دیدگاه‌های خود را در خصوص موضوعات مرتبط با پژوهش همچون:
مراکز پژوهش حوزوی، محتواهای پژوهشی در حوزه، محققان حوزوی، کرسی‌های نظریه‌پردازی و آزاداندیشی، انجمن‌های علمی، جشنواره‌های پژوهشی،  انواع قالب‌های پژوهشی، سیاستگذاری و برنامه‌ریزی پژوهشی، ترویج و آموزش پژوهش‌محور بیان کنند.
تمام دیدگاه‌ها بدون کلمه‌ای حذف یا سانسور، تقدیم مدیران و بخش های مختلف معاونت پژوهش حوزه‌های علمیه خواهد شد.
برای ثبت و ارسال نظر و دیدگاه ها، در ذیل همین خبر پیام بگذارید و یا به آدرس حوزه نیوز مراجعه فرمایید

نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1399/10/09 13:45
0
0
با سلام و عرض تسلیت ایام شهادت بانوی دو جهان حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها متاسفانه در حوزه های علمیه به مسئله پژوهش خیلی توجه نمی شود، معمولا در پایان ترم از طلاب یک مقاله درخواست می شود که آن هم به درستی انجام نشده و یا کپی است. اگر پژوهش به عنوان یک درس مستقل محسوب شود و یک کتاب آموزشی هم برای آن در نظر گرفته شده و امتحان هم گرفته شود شاید بهتر باشد.
کاربر مهمان
1399/09/27 9:16
0
0
رهبر معظم انقلاب(مد ظله العالی) در بازديد از نمايشگاه‌ مراكز علمی‌پژوهشی‌ حوزه‌ علميه‌ قم - مجموعه‌ كارهای‌ تحقيقی‌ حوزه‌ بايد به‌ صورت‌ يك‌ منظومه‌ كامل‌ و پوشش‌ دهنده‌ جامع‌ موضوعات‌ و مسائلی‌ باشد كه‌ حوزه‌ متصدی‌ آنهاست‌. - برای‌ اين‌ منظور[جلوگيری‌ از تحقيقات‌ تكراری‌ و موازی‌] بايد يك‌ مركز ستادی‌ قوی‌ زير نظر مديريت‌ حوزه‌، هماهنگی‌ و هدايت‌ كارهای‌ پژوهشی‌ و تحقيقی‌ را به‌ سوی‌ خلاءها و مسايل‌ مورد نياز و جلوگيری‌ از كارهای‌ تكراری‌ و موازی‌ عهده‌دار باشد. - تحقيقات‌ و پژوهشهای‌ حوزه‌ علميه‌ در مسايل‌ فكری‌ بايد بگونه‌ای‌ باشد كه‌ هدايت‌ دينی‌ و جذب‌ مردم‌ را به‌ سوی‌ دين‌ در پی‌ داشته‌ باشد. 79/7/15 با سلام و احترام در پیام قبل نکته‌ای را عرض کردم و امروز این جملات گهربار رهبر انقلاب را دیدم و تأسف از اینکه به این مسأله توجه کافی نشده است و خسارت عظیمی را به دنبال داشته است. تشکر
کاربر مهمان
1399/09/26 8:11
0
0
بسمه تعالی با عرض سلام و خدا قوت نقشه جامع علمی ، نیازسنجی و مشخص کردن اولویتهای پژوهشی و طرح ها و برنامه های ضروری دیگر بدون یک زیرساخت قوی ضمانت اجرا دارند؟ چرا از ظرفیت علمی و کارشناسی حوزه استفاده نمی شود؟ اگر برای بیماری کرونا قرارگاه درست شده که لازم هم بود برای کرونای فرهنگی که در حال سرایت است نباید فکری کرد؟ قرارگاهی به وجود آورد؟ چرا فضای مجازی یک تهدید برای فرهنگ ماست؟ چرا بعد از چهل سال یک زیر ساخت قوی برای اتحاد و هماهنگی نهادهای فرهنگی وجود ندارد؟ چرا حوزه به مجلس پیشنهاد ایجاد قرارگاه علمی فرهنگی را نداده است؟ چرا فضای مجازی را تبدیل به فرصت نکنیم؟ یک پایگاه جامع علمی و فرهنگی به وجود نیاوریم؟ که تمام نهادهای علمی و فرهنگی در آن ساماندهی شوند همه ظرفیتها در کنار هم قرار بگیرد و با یک قرارگاه فرماندهی شود جبهه علمی و فرهنگی قدرتمند مانند جبهه مقاومت تشکیل شود. قرارگاه قدس شهید سلیمانی رحمة الله علیه تجربه موفق قرارگاه عملیاتی بود و الگوی موفق مدیریت جهادی در جنگی نابرابر. فرهنگ غنی و اصیل،نیروی انسانی متخصص و متعهد و جهادی وجود دارد اما در جبهه علمی و فرهنگی دچار نابسامانی و آسیب شده ایم. نهادهای فرهنگی دولتی و مردمی فراوانی وجود دارد نیروی انسانی جهادی و دانشمند، ظرفیتهای عظیم اما هدایت و حمایت متمرکز وجود ندارد ساماندهی وجود ندارد یک قرارگاه علمی و فرهنگی نداریم. باتشکر
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
  • سامانه و خدمات
  • ويژه ها

 

 

  • آخرين مطالب
  • پربازديدترين ها